OPISY ZABIEGÓW
MANICURE
Manicure biologiczny - pełny manicure bez mechanicznego wycięcia skórek, rozmiękczamy je i odsuwamy drewnianym patyczkiem.
Manicure klasyczny - pełny manicure z mechanicznym wycięciem skórek oraz w razie potrzeby z opracowaniem frezarką.
Manicure z malowaniem klasycznym - pełny manicure biologiczny lub klasyczny, z klasycznym malowaniem. Lakiery, stosowane w naszym Gabinecie, są 96% naturalne i ekologiczne!
Manicure z malowaniem hybrydowym - pełny manicure biologiczny lub klasyczny, z hybrydowym malowaniem.
PEDICURE
Pedicure biologiczny - pełny manicure bez mechanicznego wycięcia skórek, rozmiękczamy je i odsuwamy drewnianym patyczkiem.
Pedicure klasyczny - pełny manicure z mechanicznym wycięciem skórek oraz w razie potrzeby z opracowaniem frezarką.
Pedicure z malowaniem klasycznym - pełny manicure biologiczny lub klasyczny, z klasycznym malowaniem. Lakiery, stosowane w naszym Gabinecie, są 100% naturalne i ekologiczne!
Pedicure z malowaniem hybrydowym - pełny manicure biologiczny lub klasyczny, z hybrydowym malowaniem.
MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
ZASADA DZIAŁANIA
Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny polegający na stopniowym złuszczaniu naskórka, pod stałą kontrolą wizualną, przy pomocy urządzenia posiadającego specjalne głowice ścierające. Górne warstwy obumarłego naskórka zostają usunięte, wskutek czego powstają nowe, zregenerowane komórki.
WSKAZANIA
• trądzik pospolity;
• łojotok;
• przebarwienia, blizny, zmarszczki, rozstępy;
• suchość skóry;
• rogowacenie przymieszkowe.
PRZECIWSKAZANIA
• choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
• skłonność do keloidów;
• trądzik ze zmianami ropnymi;
• guzki niewiadomego pochodzenia;
• przeczosy i nadżerki;
• zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy;
• terapia Roacutanem – wskazane co najmniej 2 miesiące przerwy;
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW
w zależności od kondycji i rodzaju skóry:
• raz w tygodniu co 15-25 dni
• w serii od 5 do 9 zabiegów
PEELING KAWITACYJNY
Peeling kawitacyjny to jeden z najprostszych i jednocześnie najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na rynku. Ma on na celu oczyszczenie skóry, usunięcie resztek kosmetyków , łoju, dezynfekcję miejsc zapalnych (trądzik), odświeżenie oraz rozjaśnienie cery. Poza złuszczeniem, wibracje ultradźwiękowe poprawiają mikrokrążenie i dotleniają skórę. Co ważne peeling kawitacyjny jest bezbolesnym zabiegiem i przeznaczony jest również dla osób, które mają wrażliwą skórę i nie mogą korzystać z oczyszczania manualnego.
ZASADA DZIAŁANIA PEELINGU KAWITACYJNEGO
Zasada działania peelingu kawitacyjnego opiera się na wykorzystaniu tzw. „fali elastycznej”, czyli serii drgań o częstotliwości 25.000 Hz, do „bombardowania” za pomocą specjalnej końcówki stymulatora, warstwy wody rozpylonej na
powierzchni skóry. Tworzące się pod jej wpływem w wodzie mikroskopijne bąbelki gazowe są natychmiast rozrywane z olbrzymią siłą, a ich energia kinetyczna rozbija martwe komórki warstwy rogowej naskórka.
Poprzez ultradźwięki (falę elektromagnetyczną) powstaje proces kawitacji, dochodzi do bezinwazyjnego oczyszczania naskórka, usunięcia zalegających resztek kosmetyków i nadmiaru łoju (proces dezynfekujący). Komórki znajdujące się głębiej poddawane są działaniu fali o biostymulacyjnym charakterze (mikromasaż).
DZIAŁANIE PEELINGU KAWITACYJNEGO
-
bezbolesne, bezinwazyjne oczyszczanie
-
dezynfekuje obszar poddany zabiegowi, zapobiegając stanom zapalnym
-
usuwa zaskórniki otwarte i zapobiega ich powstawaniu
-
wspomaga leczenie trądziku;
-
nie wymaga rozgrzewania, może być stosowany u osób z cerą naczyniową, wrażliwą
-
odblokowuje ujścia gruczołów łojowych i likwiduje krosty
-
przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych
-
zwiększa możliwości absorpcyjne substancji zawartych w preparatach
-
przyspiesza mikrokrążenie
-
pogrubia skórę właściwą o ok. 30%
-
wzmaga metabolizm komórkowy
MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA
ZASADA DZIAŁANIA MIKRODERMABRAZJI KORUNDOWEJ
Zabieg polegający na bezinwazyjnym, mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia ,które pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu i jednocześnie zasysa martwy naskórek. Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry, martwy naskórek oraz zanieczyszczenia są zasysane do oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania) jest oceniana indywidualnie.
WSKAZANIA DO MIKRODERMABRAZJI KORUNDOWEJ
-
łojotok
-
rozszerzone pory
-
trądzik zaskórnikowy
-
blizny potrądzikowe
-
przebarwienia
-
płytkie zmarszczki
-
rogowacenie okołomieszkowe
-
rozstępy
-
rogowacenie starcze
-
prosaki
-
fotostarzenie
-
leczenie podtrzymujące trądziku
-
skóra wiotczejąca, szara, pozbawiona blasku
PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA MIKRODERMABRAZJI KORUNDOWEJ
-
zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
-
trądzik różowaty
-
trądzik grudkowo-krostkowy, ropowiczy
-
znamiona naczyniowe
-
tendencje do pękania i rozszerzania się naczyń krwionośnych
-
skłonność do keloidów, czyli powstawania nieprawidłowych przerośniętych blizn
-
stosowanie niektórych leków przeciwzakrzepowych, przeciwpłytkowych np.Plavix, NLPZ stosowane przewlekle
-
terapia Roacutanem (odczekać 6 miesięcy).
-
Uczulenie na tlenek glinu (należy przed pierwszym zabiegiem wykonać próbę alergiczna na nadgarstku lub za uchem – 48h przed zabiegiem).
-
nowotwory i guzki niewiadomego pochodzenia
-
łuszczyca
-
ciąża i okres karmienia piersią
-
stan zapalny opryszczki
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW
• raz w tygodniu co 14-21 dni
• w serii w zależności od wskazań, najczęściej od 3-5 zabiegów
• po wykonanej serii zaleca się jeden zabieg w miesiącu dla podtrzymania efektów
PROCEDURA POZABIEGOWA
-
po zabiegu chronimy skórę przed słońcem przy pomocy kremów przeciwsłonecznych SPF> 50 przez kilka dni
-
po zabiegu zachowujemy szczególną higienę leczonej okolicy
-
nie zdrapujemy łuszczącej się skóry lub ewentualnych strupków.
-
ściśle stosujemy się do indywidualnych zaleceń pozabiegowych
-
nie wolno opalać skóry po zabiegu przez ok. 2-3 tyg.
MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA
ZASADA DZIAŁANIA MEZOTERAPII BEZIGŁOWEJ
Jest to nowa, potwierdzona naukowo, metoda ułatwiająca przenikanie kosmetyków poprzez otwarcie kanałów przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych oraz określonych rodzajów przebiegów. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.
• najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry;
• stosowany do odmładzania skóry, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej;
• stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej;
• wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji.
Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem wysokonapięciowego jednokierunkowego prądu impulsowego o częstotliwości radiowej.
Zjawiska fizyczne zachodzące za pomocą ultradźwięków: mikromasaż - poprzez swoje działanie mechanicznie powoduje powstanie w tkankach pewnego nadciśnienia, to sprawia, że błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne. Dzięki temu łatwiejsze jest wydalanie produktów przemiany materii i przyswajanie ważnych składników odżywczych przez komórki. W wyraźny sposób poprawia się regeneracja komórek. Skóra i tkanka mięśniowa staje się dzięki temu zdrowsza i znacznie bardziej sprężysta. Ultradźwięki wpływają na zwiększone wchłanianie preparatów kosmetycznych w skórę. Dotyczy to nawet związków wielocząsteczkowych, które w innych warunkach nie penetrują w głąb skóry.
Skojarzone działanie elekroporacji i ultradźwięków, zwiększa ilość, głębokość i równomierność wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry, niemożliwą w przypadku innych systemów dyfuzyjnych. Metoda ta gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek i linii np. fałd nosowo - wargowych, "kurzych łapek”, w zabiegach liftujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry. Jest to jedyna metoda dająca możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych do potrzeb klienta.
Mezoterapia bezigłowa jest procesem bezpiecznym, ponieważ nie uszkadza błon komórkowych, a pozwala jedynie na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych.
Następuje także pobudzenie komórki do pinocytozy. Pinocytoza - termin pochodzący z języka greckiego (pino - "piję"), został po raz pierwszy użyty przez W.H. Lewisa w 1937 r. Pobieranie płynów i substancji odżywczych przez komórki poprzez wpuklenie się błony komórkowej, a następnie wytworzenie się kanalików, którymi wchłaniane są określone składniki potrzebne do produkcji cytoplazmy. Pinocytoza znana jest również pod nazwą picia komórkowego.
Dzięki temu zjawisku, cząsteczki substancji aktywnych zawartych w kosmetykach działają również po zakończeniu zabiegu, co wydłuża jego efektywnosć (czas działania będzie uzależniony od aktywności samych preparatów; średnio można założyć 24-48 godz).
WPŁYW MEZOTERAPII NA CIAŁO:
W odniesieniu do zmian o charakterze cellulitu i rozstępów dostarczenie aktywnych substancji odżywczych wpływa korzystnie na stan kliniczny powyższych patologii. Obszary, które mogą być podane mezoterapii, to: twarz, szyja dekolt, ręce, powłoki brzuszne, uda, pośladki i skóra owłosiona głowy. Zabiegi stosowane na obszary nadmiaru tkanki tłuszczowej powodują znaczne różnice objętości w miejscach, gdzie aplikowano preparaty lipolityczne. Zapewnia widoczne wyszczuplenie, redukcję cellulitu, przywraca elastyczność tkanki łącznej, głęboko regeneruje i nawilża skórę oraz poprawia krążenie. Mezoterapia bezigłowa pozwala wymodelować sylwetkę. Dzięki zachodzącemu zjawisku elektroporacji można skutecznie dostarczyć do skóry niezbędne i najbardziej aktywne składniki z odpowiednio dobranych kosmetyków. Zabieg tonizuje mięśnie, stymuluje limfę i zwiększa penetrację w skórze właściwej. Pobudza naturalne procesy odnowy biologicznej komórek.
Uwaga: zabiegów z biolecznictwa nie łączymy w jednym dniu (tzn. w jednym dniu wykonujemy mezoterapię to już w tym samym dniu nie wykonujemy RF).
ELEKTROPORACJA
Elektroporacja jest to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowych pól elektrycznych. Pod wpływem krótkotrwałego (trwającego milisekundy) działania pola elektrycznego następują odwracalne zmiany (czasowa destabiliazja) w strukturze błony komórkowej (szczególnie w jej składnikach lipidowych) w której powstają pory.
• działanie zjawiska elektroporacji polega na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej występującej w postaci impulsów
• dociera ona do wnętrza skóry jak również poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna
• impulsy elektryczne możemy regulować , możemy zmieniać ich częstotliwość.
• dzięki temu mamy możliwość zastosowania odpowiedniej charakterystyki impulsu w konkretnej sytuacji w zależności od rodzaju skóry, czy części ciała.
WSKAZANIA DO MEZOTERAPII
• profilaktyka przeciwzmarszczkowa
• profilaktyka przeciw oznakom starzenia
• likwidacja cellulitu
• wygładzanie rozstępów i blizn
• zwiotczenie skóry
• ujędrnianie skóry
• modelowanie sylwetki
• pobudzanie krążenia
EFEKTY PO ZASTOSOWANIU MEZOTERAPII BEZIGŁOWEJ
• odmłodzenie skóry
• normalizacja naskórka
• rewitalizacja
• nawilżenie
• tonizacja
• rozjaśnienie plam
• spłycenie zmarszczek
• lifting
• redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej i rozstępów
• ujędrnienie biustu
• mikromasaż tkanek w wyniku wahania ciśnień występujących w tkankach poddanych działaniu zabiegowemu
• pobudzenie metabolizmu tkankowego, ułatwienie krążenia niezbędnych pierwiastków i rodników
• zwiększenie przenikalności błon komórkowych, co ułatwia głębsza penetrację preparatów zabiegowych
• możliwość działania bezpośrednio na okolicę zabiegową
• elektrostymulację mięśni i poprawę trofiki skóry
• miejscowy wzrost temperatury, przyśpieszony transport komórkowy
PRZECIWWSKAZANIA
• metalowe elementy w ciele
• choroby serca
• rozrusznik serca
• choroby żył
• epilepsja
• nadwrażliwość skóry
• stany zapalne skóry
• alergia na składniki kosmetyków
• ciąża i okres karmienia
• cukrzyca
• infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
• stosowanie leków przeciwkrzepliwych
• gorączka, osłabienie i wyniszczenie organizmu
• choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia
• przerwana ciągłość skóry
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW
• raz w tygodniu co tydzień
• w serii od 5 do 10 zabiegów
DERMOMASAŻER - żelazko antycellulitowe, przeciwzmarszczkowe
ZASADA DZIAŁANIA DERMOMASAŻERA
Jest to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem z jednoczesnym odciągnięciem fałdów skóry (zassanie) i rolowaniem ruchomymi rolkami z metalowymi kuleczkami. Masaż ten często nazywany jest lipo masażem.
Wykorzystuje się głowice o różnych rozmiarach, które wytwarzają na powierzchni ciała podciśnienie.
WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU DERMOMASAŻEREM
• zmniejszenie widoczności cellulitu
• ujędrnianie skóry
• modelowanie sylwetki
• pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny
• pobudzanie krążenia
• łagodzenie bólu
• wspomaganie leczenia blizn, oparzeń, obrzęków
• po zabiegach liposukcji
• wspomaganie mezoterapii
• terapia przeciwstarzeniowa
• zabiegi relaksacyjne
• odnowa biologiczna po wysiłku
• wspomaga walkę otyłością
PRZECIWWSKAZANIA - KIEDY NIE NALEŻY WYKONYWAĆ ZABIEGÓW DERMOMASAŻEREM
• stany zapalne skóry
• uszkodzenia mechaniczne skóry
• choroba nowotworowa
• skłonność do krwawień, i powstawania wybroczyn (siniaków)
• ciąża
• popękane naczynka
• niewydolność krążenia
• gorączka, osłabienie i wyniszczenie organizmu
• zaawansowane nadciśnienie tętnicze (zgoda lekarza)
• bielactwo
EFEKTY PO ZABIEGACH Z UŻYCIEM DERMOMASAŻERA
• pobudzenie lokalnego mikrokrążenia
• resorpcja obrzęków,
• pobudzenie lipolizy
• zwiększenie elastyczności skóry (synteza kolagenu)
• likwidacja cellulitu poprzez rozbicie komórek tłuszczowych oraz w sposób widoczny redukcja obwodów ciała
• mniejsza widoczność blizn i rozstępów
CZAS ZABIEGU
• jedna partia ciała od 20 minut
• całe ciało do 45-50 min
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW
• dwa – trzy razy w tygodniu
• w serii od 6-20 zabiegów
• po wykonanej serii zaleca się jeden zabieg w miesiącu dla podtrzymania efektów