FIZJOTERAPIA/MASAŻE

       U nas możesz skorzystać z usług fizjoterapeuty, który pomoże Ci z bólem, sposobem indywidualnie do Ciebie dobranym.

Masaż Klasyczny

Całe ciało lub też poszczególne partie typu nogi, szyja itd. - jest to najpopularniejsza forma masażu.  W zależności od potrzeb masaż klasyczny ma na celu relaksację, działanie lecznicze i pobudzające. Poprzez efekt przeciwbólowy, poprawia krążenie krwi i przemianę materii, dzięki czemu zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, polepszenie odżywienie tkanek, regeneruję i uelastycznia mięśnie, dzięki czemu reguluje ich napięcie mięśniowe. Ma wpływ na przepływ krwi i limfy.

 

Masaż twarzy

Celem tego masażu rozluźnienie spiętych struktur mięśniowych w obrębię twarzy, szyi i karku. Dzięki relaksacji dochodzi do zmniejszenia lub usunięcia przewlekłego zmęczenia, oraz poprawy krążenia krwi, ujędrnienia i uelastycznienia mięśni.

 

Masaż relaksacyjny

Jest to masaż wykonany wolnymi ruchami w celu uspokojenia organizmu i redukcji stresu. Dzięki oddziaływaniu na układ nerwowy równoważone są wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres – normalizuje napięcie mięśniowe, ciśnienie krwi i krążenie krwi. Zalecany jest dla osób po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym. Pomaga zneutralizować stres i jego objawy takie jak:  bezsenność, nerwobóle, napięciowe bóle głowy, bóle mięśniowe pleców, barków i szyi.

 

Masaż sportowy

Zalecany jest szczególnie dla osób uprawiających sporty i aktywny tryb życia. Jest to doskonały rodzaj regeneracji dla zmęczonych mięśni po treningu. Rozluźnia je, dzięki czemu nie doprowadza do ich dalszego uszkodzenia.

 

Masaż bańką chińską

Jest to zabieg, który ma na celu pozbycie się cellitu, wymodelowanie sylwetki, ujędrnienie skóry oraz polepszenie przepływu krwi i limfy. Może mieć też działać przeciwbólowo i redukować napięcie w zmęczonych mięśniach.

 

Masaż leczniczy

Całe ciało lub jego poszczególne partie – jest oparty na elementach masażu klasycznego z elementami masażu segmentarnego. Ma na celu przede wszystkim leczenie tkanki, która działa nieprawidłowo. Często działa jako psychoterapia. Polega na zlikwidowaniu napięć w ciele.

Masaż shiatsu

Jest to zabieg głęboko relaksujący i wprowadzający organizm w stan równowagi oraz harmonii. Pobudzający naszą witalność oraz uruchamiający procesy regeneracji i uzdrawiania organizmu. Polega głównie na stosowaniu ucisków przy użyciu kciuków, dłoni, łokci, stóp i kolan. Doskonałe efekty zdrowotne uzyskane w pracy tą metodą sprawiły, że w 1964 roku rząd Japonii uznał ją oficjalnie za terapię leczniczą. Szybko zyskała ona także uznanie w innych krajach świata i od lat 70-tych jest szeroko stosowana w Europie Zachodniej.

Terapia punktów spustowych

Jest to technika, która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach w tkance mięśniowej, które są bardzo wrażliwe, bolesne i często promieniują. Objawy aktywnych punktów spustowych to między innymi ograniczenie zakresu ruchów w stawie, uczucie sztywności podczas ruchu, osłabienie siły mięśniowe, ból często promieniujący, potliwość danej okolicy, zaburzenia czucia głębokiego, gorsza koordynacja i bóle głowy.

 

Masaż tkanek głębokich (MTG)

Jest to forma manualnej pracy z ciałem. Wskazania są podobne jak w terapii punktów spustowych, ponieważ ma na celu rozluźnienie spiętych tkanek. W MTG działamy na tkankach położonych powierzchownie, oraz głęboko. Jest to zależne od potrzeb. Metoda w znacznej części wywodzi się z integracji strukturalnej i opiera się na rolfingu. W MTG wykorzystuję się rozluźnianie mięśniowo powięziowe i terapię punktów spustowych. W razie potrzeby wykorzystuję się pracę na przegrodach mięśniowych.

 

Kinesiotaping

Plastry mają działanie odciążające oraz przyśpieszające regenerację tkanek. Poprzez powstawanie pofałdowań na skórze podczas naklejania taśmy kinesiotaping, poszczególne partie skóry zostają podniesione. Ta procedura dąży do odbarczenie receptorów znajdujących się wewnątrz skóry oraz wolnych zakończeń nerwowych, które przekazują informacje bólowe. Dzięki czemu plastry zmniejszają napięcie mięśniowe. Taśmy kinesiotaping wpływają także na zwiększenie przestrzeni międzykomórkowej, polepszenie przepływu krwi i limfy w miejscu gdzie taśma została naklejona. Przez ten mechanizm pobudzony zostaje układ immunologiczny, dzięki czemu regeneracja, oraz procesy samoleczenia są przyśpieszone. Stan zapalny w organizmie jest szybciej eliminowany. Poprzez lepsze dostarczanie tlenu oraz substancji odżywczych,
przez tkanki które uległy uszkodzeniu, proces regeneracji jest znacznie szybszy. W zależności od zastosowanej aplikacji możemy uzyskać efekt: zmniejszający napięcie mięśniowe (hamująco i wspomagająco), przeciwobrzękowy, korekcyjny, powięziowy i funkcjonalny.

 

Konsultacje fizjoterapeutyczne

Polega na badaniu czynnościowym narządu ruchu i postawieniu diagnozy. W razie potrzeby pomoc w konkretnym przypadku poprzez działania manualne, przygotowanie specjalnych ćwiczeń i instrukcje co do  dalszego postępowania celu polepszenia stanu zdrowia.

 

Igłoterapia

Suche igłowanie, polega na wprowadzeniu cienkiej, akupunkturowej igły w aktywny punkt spustowy. Stosowana jest u pacjentów, których występuje przewlekły i ostry ból, który jest spowodowany przeciążeniem układy ruchu, stresem , napięciami emocjonalnymi niedoborami witamin i mikroelementów. Po zabiegu pacjent odczuwa ulgę i  ból często przechodzi na stałe. Igłoterapia jest doskonałą metodą gdy inne metody zawodzą, ponieważ ból i tkliwość jest za duża do pracy innymi technikami.