Kosmetyki naturalne firmy BigBio 

 

       Naszym głównym atutem są najwyższej jakości 100 % naturalne, ekologiczne bio wegańskie kosmetyki, posiadające stosowne certyfikaty.

 

    Canna s.r.o. has been active on the Slovak market since 2004. Since the beginning, we have dedicated ourselves to the distribution of natural hemp cosmetics, hemp oil and food supplements from hemp, as well as the innovation and marketing of cosmetics. After several years, we have expanded our product range with further cosmetic products, cosmetic accessories and food supplements from other plants.

 

      In 2014, we launched the production of hemp cosmetics under the new brand name BigBio, which is distributed to pharmacies and organic food stores and has been marketed internationally since 2015.

 

         Slovenská prírodná konopná kozmetika

 

   Kozmetika BigBio používa vo svojích výrobkoch výhradne prírodné certifikované suroviny rastlinného pôvodu, čo je zárukou najvyššej kvality.

       

         Kozmetika BigBio neobsahuje:

  • parabény

  • ropné produkty

  • gmo rastlinné produkty

  • živočíšne produkty

  • chemické látky

  • sulfáty (SLS a SLES)

  • THC

  • farbivá

        Bio konopný olej

      Zárukou kvality našej kozmetiky sú starostlivo vyberané suroviny. Inak tomu nieje ani pri základnej surovine našej kozmetiky, ktorou je konopný olej. Preto používame pri výrobe výlučne konopný olej v bio kvalite. Certifikát je k nahliadnutiu tu.

 

         Prečo kyselina hyaluronová?

        Prečo používame v naších krémoch kyselinu hyaluronovú nielen na vrásky, ale aj na akné, atopický exém, jazvy a iné kožné defekty Vám vysvetlí Estetický a plastický chirurg MUDr. Entner v City Looku.

         O Konope siatom (Cannabis sativa)

        Prvá zmienka o pestovaní konope ako poľnohospodárskej plodine sa datuje do roku 2800 p.n.l., kedy na území Číny bola využívaná na výrobu šatstva, rybárskych sietí a lán (je pevná a značne odolná proti hnilobe). Okolo roku 500 n.l. sa rastlina rozšírila do Európy. V tom čase sa spracovávali vlákna, ktoré sú dlhšie ako ľanové, čím sa stali aj laná pevnejšie. V liečiteľstve sa rastlina využívala na liečenie reumatizmu, chrípky, astmy, migrény, nespavosti, neuralgie a pri odvykaní od alkoholu a iných drog.

       Dnes sa konope ako poľnohospodárska plodina dá využiť celá, teda až na koreň, bezozbytku. V súčasnosti využívame na spracovanie pazderie, vlákno, semienka a listy. Hospodárske využitie pazderia je predovšetkým v energetickom priemysle a papiernictve pre vysoký obsah celulózy. Vlákno sa využíva v textilnom priemysle, na výrobu zatepľovacích materiálov a na výrobu lán. Pri textilnom priemysle netreba zabudnúť taktiež na terapeutickú výhodu konopného vlákna, a to na jeho antiseptické účinky, ktoré už staré mamy využívali tak, že chlieb prikrývali konopnou látkou, aby neplesnivel. Listy sa využívajú ako čajovina, ale ak je to odroda indického konope (Cannabis indica), sú listy a taktiež aj samičie kvety zneužívané ako droga (psychoaktívna látka). Z potravinárskeho, lekárskeho a lekárenského pohľadu je najvýznamnejšou časťou konopné semienko.

       Využitie v potravinárstve a medicíne Semená a olej môžu byť použité ako dobrá náhrada za mäso pre vegetariánov. Na rozdiel od sóje obsahuje konopné semienko methionín (je zdrojom síry v ľudskom organizme, preto zabraňuje problémom s pokožkou a jej derivátmi, napomáha rastu vlasov a znižuje hladinu cholesterolu) a neobsahuje inhibítor tripsýnu (ten brzdí účinok enzýmu, ktorý v našom tele štiepi a napomáha vstrebávaniu bielkovín). Semeno prospieva aj sexuálnej aktivite.

      Lisovaním semienka vzniká vysoko výživný a zdraviu prospešný olej. Je vhodný ako na vonkajšie tak aj na vnútorné použitie. Obsahuje množstvo minerálov - horčík, fosfor, draslík, síru, mangán, zinok a železo, ale aj vitamínov - A, B1, B2, B3, B6, C, provitamín D a vitamín E. Jeho najväčším atribútom je jeho najvhodnejší pomer nenasýtených 6 a 3-omega kyselín. Tieto nenasýtené mastné kyseliny sú nezastupiteľné v našom organizme a čo je dôležité, človek ich musí prijímať z vonkajšieho prostredia, keďže si ich telo nedokáže vyrobiť samo. Tieto látky prospievajú srdcu, krvnému tlaku, kĺbom a svalom, obsahu tuku v krvi, pokožke, mozgu, hladine cholesterolu, krvnému obehu, zlepšujú schopnosť potencie, posilňujú imunitný systém, zabraňujú kôrnateniu ciev atď.

Kosmetyki naturalne ARBONNE

           Arbonne to zdrowy styl życia od wewnątrz i na zewnątrz. Od samego początku firma Arbonne opracowuje czyste produkty zawierające składniki pochodzenia roślinnego, których formuły są testowane naukowo. Łączymy osiągnięcia nauki i dary natury, aby tworzyć formuły, które przynoszą widoczne rezultaty.

        Certyfikat Arbonne Clean (ang. Certified Arbonne Clean™) dotyczy przede wszystkim jakości składników, których używamy. Wykorzystujemy dary natury, wychodząc z założenia, że zdrowy styl życia zaczyna się od wewnątrz – to dotyczy zarówno składu naszych formuł, jak i produktów, które stosujemy na skórze i które spożywamy. Składniki dobieramy z największą ostrożnością, dzięki czemu Ty wiesz, że przeprowadziliśmy niezbędne badania i możesz czuć się bezpiecznie.

Przewagą marki Arbonne jest zobowiązanie, aby oferować holistyczne podejście do zdrowego stylu życia od wewnątrz i na zewnątrz dzięki czystym formułom przynoszącym lepsze rezultaty i umożliwiającym odżywianie wzbogacone składnikami roślinnymi.

Produkty Arbonne powstają zgodnie z filozofią „pure safe beneficial ™”, co rozumiemy w następujący sposób:

·         Pure | Czyste

Każdy produkt opracowujemy, stosując starannie dobrane składniki pochodzenia roślinnego, które wybieramy ze względu na ich skuteczność, czystość i bezpieczeństwo. Wciąż podnosimy własne standardy, by znaleźć idealną równowagę między czystością a skutecznością.

·         Safe | Bezpieczne

Nasze produkty przechodzą testy bezpieczeństwa i są przyjazne dla środowiska. Z najwyższą starannością śledzimy najnowsze wyniki badań dotyczących bezpieczeństwa różnych substancji chemicznych, aby mieć pewność, że zachowujemy rozsądek i ostrożność. Stale szukamy lepszych, czystszych składników roślinnych.

·         Beneficial | Korzystne

          Naszym głównym celem jest oferowanie skutecznych produktów, które przynoszą prawdziwe rezultaty. Produkty, których każdy powinien używać i poszukiwać. Ponieważ przecieramy nowe szlaki, musimy edukować, wspierać i inspirować ludzi, aby podejmowali lepsze decyzje sprzyjające urodzie, zdrowiu i dobremu samopoczuciu swojej rodziny i przyjaciół.

    Na naszej Liście ZABRONIONYCH SKŁADNIKÓW (ang. NOT ALLOWED List™) znajduje się ponad 2000 substancji, których nigdy nie użyjemy w formule żadnego produktu, w tym kosmetyków do pielęgnacji cery, ciała i włosów oraz do odżywiania i makijażu. Ta lista wykracza poza prawne wymagania Unii Europejskiej, które dotyczą prawie 1400 niedozwolonych do stosowania substancji, gdyż dodaliśmy do niej kilkaset innych składników.

         Zdrowy styl życia od wewnątrz i na zewnątrz dotyczy tego, czego używamy w naszych formułach – i tego, czego nie używamy. To idealnie odzwierciedla działania podejmowane przez Arbonne: dokładną kontrolę, badania i wzmożone zasady bezpieczeństwa, dzięki którym możemy podejmować lepsze decyzje w zakresie składników i oferować skuteczne produkty zgodnie z naszą filozofią „pure safe beneficial™”. To wszystko składa się na gwarancję jakości Arbonne, czyli Certyfikat Arbonne Clean (ang. Certified Arbonne Clean™). Wychodzimy poza wymagane standardy, ponieważ we własną pracę wkładamy serce.

Kosmetyki naturalne JEUNESSE

          Produkty Jeunesse stworzone w oparciu o przełomowe odkrycia w nauce, działają na poziomie komórkowym i przedłużają młodość. Dzięki holistycznemu podejściu, skupieniu się na odbudowie i odżywianiu komórek suplementacją oraz działając „od zewnątrz do wnętrza” organizmu poprzez wyjątkowo zaawansowane technologicznie kosmeceutyki, pomagamy ludziom dłużej cieszyć się młodością. Jeunesse – to doskonałe zarządzanie, wybitni naukowcy i dynamiczny rozwój. Firma współpracuje z autorytetami w dziedzinie medycyny estetycznej oraz profilaktyki zdrowia.

 

 Technologia komórek macierzystych

        Technologia komórek macierzystych radykalnie zwiększa możliwości ochrony skóry. Jest rewolucją naukową w dziedzinie odmładzania, która była możliwa dzięki skrzyżowaniu biotechnologii i wieloletniego doświadczenia w zakresie doboru składników produktu. Kilka istotnych informacji o tej technologii:

•  Najbardziej obfitą w komórki macierzyste tkanką naszego ciała jest tkanka tłuszczowa. •   Komórki macierzyste pobierane są z tkanki tłuszczowej w procesie hipoalergicznym.

• Komórki macierzyste hodowane są na podłożu - medium zwanym „ośrodkiem warunków”, którego komórki przejmują cechy charakterystyczne dla komórek macierzystych.

• „Cudowne molekuły”, które pozostawiają po sobie komórki macierzyste, są wyodrębniane z medium poprzez wyrafinowany proces filtracji.

•   Są one następnie łączone z innymi najnowocześniejszymi składnikami, aby stworzyć jedyną w swoim rodzaju substancję powstrzymującą proces starzenia, Luminesce™ komórkowa surowica odmładzająca. 

•  Surowica została stworzona z białek, cytokin i interleukin, które znajdują się w ludzkim ciele. W związku z identycznymi właściwościami białek w surowicy i białek znajdujących się w skórze, zachodzi idealna interakcja pomiędzy tym wyjątkowym produktem a naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie człowieka.

• Technologia komórek macierzystych dostarcza ponad 200 czynników wzrostu znajdujących się w skórze. Czynniki te wraz z cytokinami wnikają w głąb skóry - docierają do skóry właściwej, pokonując barierę naskórka. Ta przełomowa technologia jest jednym z najbardziej istotnych osiągnięć naukowych na polu medycznym ostatnich pięćdziesięciu lat, czego efektem jest ekskluzywny produkt pomagający przywrócić skórze młodzieńczy wygląd, jędrność, gładkość i elastyczność.

•  Synergiczne połączenie technologii komórek macierzystych i naturalnych procesów organizmu stymuluje produkcję białek takich jak kolagen i elastyna. W rezultacie uzyskuje się wygładzenie i ujędrnienie skóry, a także spłycenie zmarszczek i bruzd. Firma Jeunesse, poprzez swoje oparte na rewolucyjnej technologii produkty, daje swoim klientom możliwość zachowania na dłużej młodego wyglądu.

 

                               

                               Luminesce™ Komórkowe Serum Odmładzające

 

 

 

        Wyprodukowany w oparciu o najnowsze technologie, Luminesce™ jest pierwszym produktem przeciw starzeniu się, który stymuluje naturalną zdolność organizmu do uzupełnienia, wzmocnienia i odmłodzenia skóry. Luminesce™ jest produktem ekskluzywnym, opartym o chronioną patentem technologię wykorzystującą możliwości tkwiące w komórkach macierzystych. Zawiera ponad 200 najważniejszych czynników wzrostu, które delikatnie przekształcają skórę, przywracając jej naturalny poziom białek, takich jak kolagen i elastyna, by mogła wyglądać młodziej, zdrowiej i bardziej promiennie. o Luminesce™ spowalnia proces starzenia skóry, pomaga wielu ludziom odzyskać młodzieńczy wygląd, o Luminesce™ regeneruje skórę i wyraźne ją odmładza, o Luminesce™ wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, o Luminesce™ rozjaśnia skórę i przywraca jej jędrność oraz miękkość, o Luminesce™ wnika głęboko i przywraca naturalny poziom białka w skórze, o Luminesce™ zmniejsza zmęczenie skóry, o Luminesce™ regeneruje skórę po oparzeniach słonecznych lub solarium, o Luminesce™ pielęgnuje skórę z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, o Luminesce™ pielęgnuje skórę skłonną do alergii, o Luminesce™ jest naturalną alternatywą dla Botoxu, o Luminesce™ spełnia wymagania norm dla produktów hypoalergicznych. Organizm każdego człowieka z wiekiem traci zdolność odbudowy naturalnego kolagenu i elastyny. Pojawiają się zmarszczki, cellulit, suchość skóry, matowienie paznokci i włosów. Rozpoczyna się nieuchronny proces starzenia. Teraz, dzięki Luminesce™, można go spowolnić, zatrzymać, a nawet odwrócić. Codzienne stosowanie Luminesce™ zapewnia doskonałe wyniki w zakresie regeneracji tkanek i poprawienia wyglądu skóry. Serum komórkowe jest idealnym produktem, który daje doskonałe efekty przy serii zabiegów mezoterapii bezigłowej. Ta zaawansowana formuła pielęgnacji skóry przynosi znakomite wyniki przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

 

                                 

                                                               Reserve™

 

           Réserve™ jest suplementem diety, którego wiodącym składnikiem jest resveratrol, otoczony serią czynników przeciwutleniających, które zwiększają jego moc. Réserve™ jest efektem innowacyjnych badań naukowych wykonywanych przez specjalistów w dziedzinie medycyny na całym świecie. Składniki tego niezwykłego suplementu opóźniają proces starzenia się organizmu, pozwalają odzyskać młodzieńczą witalność i ogólne dobre samopoczucie. Niewielu ludziom dane jest obchodzić setne urodziny, co więcej, obchodzić je w dobrym zdrowiu. Naukowcy twierdzą, że człowiek może żyć nawet 120 lat, że tak jest zaprogramowany ludzki organizm. Jednak bardzo wiele czynników sprawia, że tylko nieliczni z nas cieszą się dobrym zdrowiem aż do późnej starości – o ile w ogóle jej dożywają. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy są wolne rodniki, agresywne cząsteczki lub atomy (najczęściej tlenu), które codziennie dostają się do naszego organizmu. Skąd się biorą? Przyczyną wzrostu ilości wolnych rodników jest rosnące zanieczyszczenie powietrza, coraz mniej naturalne, przetworzone pożywienie, spaliny, dym papierosowy, niezdrowy tryb życia, nadmiar promieniowania ultrafioletowego. Wolne rodniki powodują uszkadzanie związków budujących nasz organizm: białek, lipidów, cukrów i DNA. Szczególnie niebezpieczne są uszkodzenia powodowane w strukturze DNA. Skutkiem uszkodzeń DNA są mutacje a także zaburzenia procesów jego naprawy, replikacji i transkrypcji. Konsekwencją tych zmian jest powstawanie nieprawidłowych cząsteczek białka. Komórki atakowane i zmienione przez wolne rodniki nie mogą w pełni poprawnie pełnić swoich funkcji. Efektem tego jest krótsze życie takich komórek. W wielu wypadkach skutkiem długotrwałego działania wolnych rodników są zmiany nowotworowe. Wolne rodniki mają też swój udział w powstawaniu zmian miażdżycowych i wielu innych chorób. Przy współczesnym trybie życia bardzo ważne jest aby dbać o zdrowie już u podstaw.

 O nas

Jesteśmy jedyną tego typu placówką na terenie całej Polski. Wegański, bio, ekologiczny salon kosmetyczny i prywatne SPA, połączone z gabinetem kosmetyki naturalnej, hirudoterapii oraz fizjoterapii

Śledź nas na:

 

Nasz adres:

  • Facebook
  • Instagram

ul. Borkowska 27d/3, 30-438 Kraków

tel.: 536 286 887

© 2023 by Sophia. Proudly created with Wix.com